E ëmbël, e këndshme, këngëtare që e dëgjojmë dhe shohim prej shumë vitesh. Kjo është Vjollca Haxhia.

Vjollca është këngëtare e muzikës popullore dhe folk, e cila ka karrierë të gjatë, e madje edhe disa hite, këngë që publiku i ka pëlqyer pa fundësisht, shkruan “Kosovarja”.

Vjollca ka të realizuara edhe shumë duete, ndër më të suksesshmet me Sabri Fejzullahun, Sinan Vllasaliun e Meden.

Këngëtarja rëndom shfaqet me fustana elegant, e në këtë foto duket në te tim për të mbuluar diçka, por që asesi nuk ia del plotësisht.

Siç kuptojmë, Vjollca së shpejti vjen me projekte të reja./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË