Vala

Përbërësit

2 biskota petit beuro

1 gotë çaji sheqer pluhur

1,5 gotë çaji qumësht

1 gotë çaji lajthia

2 lugë kakao

50 gr gjalpë

Hapat

1

Në një enë të thellë e derdhni qumështin, sheqer pluhurin, kakaon, gjalpin e shkrini dhe i përzieni.

2

Biskotat i thejmë në copa të vogla, ia shtojmë përzierjës së bashku me lajthisë.

3

E shtrijmë foljën streç dhe e gjithë përzierjën e vendosim në folje, e mbyllim mirë foljën dhe e vëmë në frigorifer për ngrirje rreth 2 orë.

4

E marrim nga frigoriferi tortën dhe përmbi ia derdhim çokollatën e shkrirë.

5

Ju bëftë mirë!

MUND TË JU PËLQEJNË