Njomza Martinaj është vajza e madhe e këngëtares Shyhrete Behluli, e cila prej rinisë së hershme merret me profesionin e frizeres dhe grimeres, madje e kuron me shumë kujdes edhe pamjen e të ëmës, motrave, nuses së vëllait, shkruan “Kosovarja”.

Njomza nuk deshi të bëhej këngëtare dhe kështu zgjodhi një rrugë tjetër, ani pse edhe ajo kontribuon në art, duke i zbukuruar shumë këngëtare e fytyra tonat publike.

Njomza Martinaj është nënë e dy vajzave dhe siç kuptojmë së shpejti do të bëhet nënë për herë të tretë, shkruan “Kosovarja”.

Ndonëse vajzat e rritura, Njomza do ta sjell në jetë edhe një fëmijë. E, për këtë gjë duket të jetë mjaftë e lumtur edhe nëna e saj, këngëtarja Shyhrete Behluli./Kosovarja/


MUND TË JU PËLQEJNË