Gatuani racion të shijshëm për tërë familjen.

Kur të dëshironi shijen e vjetër e të mirë të picës, por në mënyrën pak më ndryshe, zgjidhje ideale janë picat Calzone, transmeton Telegrafi.

Për picën Calzone do t’ju nevojiten:

brumë pice

djathë i grirë

proshutë

gjalpë të shkrirë

parmezan…

mund të shtoni edhe përbërës sipas dëshirës!

Shikojeni videon dhe mësoni si të gatuani shpejt këtë specialitet të shijshëm.

MUND TË JU PËLQEJNË