Vala

Orizi është një burim vlerash ushqimore dhe fibrash që bashkuar me salmonin krijon një shije unike në pjatë

Mos rrini pa e provuar!

Nevojiten:

– 250 g oriz,

– 500 g fileta salmoni,

– një lugë xhenxhefil të grirë,

– 2 dl krem-ajke,

– një qepë,

– një thelb hudhre,

– 4 lugë majdanoz të grirë,

– 2 lugë vaj,

– kripë,

– piper.

Përgatitja:

Orizin zieni në temperaturë mesatare derisa të zbutet, ndërkaq në tigan fërgoni filetat e salmonit nga disa minuta nga të dy anët, pastaj vendosni në pjatë.

Në të njëjtin tigan fërgoni xhenxhefilin e grirë, qepën dhe hudhrën, qitni kremin e ajkës, kripë, nxeheni derisa të vlojë, ktheni filetat, mbulojeni me kapak dhe zieni edhe dhjetë minuta.

Në fund përzieni majdanozin, hiqeni nga zjarri dhe shërbejeni sipër orizit të zier të cilin e keni zbukuruar me qepën e fërguar, sipas dëshirës edhe me sallatë.

MUND TË JU PËLQEJNË