Vala

Përbërësit

6 vezë të ziera

3 lugë gjelle majonez

1 lugë e vogël hudhër të shtypur

kripë dhe piper i zi

piper i kuq

Udhëzimet

Hapi 1 

Vezët ziejini e më pas lërini të ftohen.

Hapi 2 

Pastaj qërojini e pritini në kubikë të vegjël.

Hapi 3 

Bëjini bashkë me majonezën dhe hudhrën e grirë dhe shtojini mëlmesat sipas dëshirës.

Hapi 4 

Para servimit, lëreni në frigorifer për të paktën gjysmë ore.

Hapi 5

Ju bëftë mirë.

MUND TË JU PËLQEJNË