Vala

Ferri nuk ka asnjë ndryshim nga një grua e xhindosur nga tradhtia.

Shumë gra kur ndahen nga partneri gjëja e parë që iu shkon ndër mend është të marrin hak dhe marrë shkas nga rasti i Suranne Jonnes, burri i së cilës u zbulua se kishte një lidhje me një vajzë 23 vjeç.

Telegraph sjell disa hakmarrje nga më të famshmet që na tregojnë në fakt se si të hakmerremi në mënyrën më të mirë.

Sigurisht pa e tejkaluar por që partnerit, më saktë ish-partnerit ti dhembë…

Përballja fizike me partnerin në këto raste është një çmenduri e vërtetë, me të bërtitura, ofendime apo edhe veprime të dhunshme e më pas lotët shkojnë rrëke…

Këtu janë disa nga rastet më krijuese që meshkujt dhe femrat janë hakmarrë pas tradhëtisë.

1- Publike

Një grua me emrin Linda ngjiti një poster me një mesazh dedikuar ish partnerit të saj:

Nëse ajo është kaq e mirë në shtrat, mund të vazhdosh të qëndrosh me të…

2- Shkrime me llak në makinë

Mashtrues dhe gënjeshtar u lexuan tek një makinë e parkuar e më pas fotot u shpërndanë në rrjetet sociale.

Ka pasur edhe raste kur vajzat iu kanë çarë gomat e makinave ish të dashurve të tyre.

3- Hakmarrje e fortë

Një grua kishte mësuar për tradhtinë e burrit dhe në formë hakmarrje, pa i thënë asgjë merr shampon dhe ku i shton krem që heq qimet nga trupi.

Pasi partneri ishte larë kishte vënë re flokët që binin.

Ai kishte bërtitur dhe i kishte kërkuar ndihmë partneres dhe ajo i kishte thënë se e meriton pasi e kishte tradhtuar dhe menjëherë kishte dalë nga shtëpia.

4- Hakmarrje me plan

Një grua amerikanë e quajtur Annie Wagner vendosi të hakmerret në sytë e një publiku të tërë.

Gjatë një ndeshje të madhe ajo mori një poster të madh ku kishte shkruar.

Ish- i dashuri im tradhtar po më shikon nga divani.

Posteri u përhap shumë në Facebook por më pas u hoq.

5- Durimi është gjithçka

Në vjeshtën e vitit të kaluar një dhëndër nga Irlanda mori mikrofonin dhe tha se kishte një surprizë për nusen dhe se të gjithë duhej ta dëgjonin.

Ai iu kërkoi të gjithëve të uleshin e më pas iu drejtua 8 burrave duke iu thënë të qëndronin në këmbë.

Më pas ai në sy të gjithëve thotë: I shihni këto 8 burra?

Të gjithë kanë fjetur me gruan time gjatë gjithë kohës që ka qenë e lidhur me mua.

Dhe të gjithë i ka ftuar si ‘miq’ fëmijërie’.

Më pas ai ka hequr xhaketën dhe kollaren dhe e ka lënë nusen vetëm.

6- Përgatitu për të shpenzuar para

Një grua nga Teksasi pagoi disa para për të marrë një hapësirë në një gazetë dhe në formë njoftimi shkruhej:

Dua të uroj Patrick Brown dhe Shara Cormier .. ata po presin një fëmijë.

Uroj të duani njëri tjetrin dhe t’ju ecë mbarë.

Nga gruaja e Patrick, Tmeshia Brown.

MUND TË JU PËLQEJNË