Vala

Përbërësit

5 gota miell (gota 200ml)

1 luge maja

1 luge kripë

500-600 ml ujë te vaket

50 ml vaj

50 gr margarinë

200 gr djathë i thermuar

Hapat

Ne nje ene qesim miellin,kripen,majen dhe shtojme uje te vaket gradualisht duke perzier derisa te behet nje brume i bute.

Brumin e ndajme ne 8 toptha te cilet i hollojme secilin ne madhesi te pjates se vogel.

Pastaj bejm nga dy pete te lyera me perzierjen e vajit dhe margarines.

Pastaj secilin pete te bera dyshe i hollojme ne madhesi te tepsise(28cm).

Pasi lyejme tepsine me margarine e qesim dyshen e pare te holluar me petes dhe lyejm me yndyre prap dhe qesim nga djathi i thermuar.

Keshtu qesim te kater dyshet duke i mbushut ne mes me djath, vetem te fundit nuk e lyejme persiper me djath por vetem me yndyre,dhe pastaj e presim ne katrorka.

Pogaqen e leme edhe per 20 minuta para pjekjes.
Pjekim ne 170 grade per 30

MUND TË JU PËLQEJNË