Vala

Përbërësit

4 patate

1/2 gota sos i barbikjus

3 lugë vaj vegjetal

1 lugë biber i kuq i ëmbël

1 lugë biber i kuq

1 lugë pluhur hudhre

1 lugë kripë

1 lugë Biber i zi

Hapat

1

Të gjithë përbërësit e sosit derdhni në një tenxhere dhe rreth 2-3 minuta në zjarr i përzieni.

2

Patatet i vendosni në tavë dhe përmbi ia vendosnin sosin e përgatitur, tavën e vëni në furrë për pjekjë në temperaturë 180 gradë celsius për rreth 35-40 minuta.

3

Ju bëftë mirë!

MUND TË JU PËLQEJNË