Hapat
1-Zijme qumeshtin dhe sheqerin per 5 minuta,largojme nga zjarri,shtojme margarinen,perzijme derisa te shkrihet margarina.

2-Pastaj shtojme biskotat e bluara,arrat e bluara,perzijme dhe ndajme ne dy pjese.

3-Njeres pjese I shtojem cokollaten e shkrire dhe leme te ftohen masat teresisht duke perzier kohe pas kohe.

4-Pastaj shtrijme nje flete obllande,qesim nga masa me biskotat dhe cokollata,qesim fleten e dyte te obllandes,masen me biskotat dhe mbulojme me nje flete tjeter obllande.

Përbërësit
600 gr sheqer

45 luge qumësht

300 gr biskota te bluara

200 gr arra të bluara

3 flete obllande-vaffers

50 gr çokollatë

MUND TË JU PËLQEJNË