Vala

Një recetë e shijshme dhe e ushqyeshme.

Përbërësit:

– 500 g gjoks pule,

– 250 g kërpudha shampinion,

– 500 g brokoli,

– 1 filxhan supë pule,

– 1/3 filxhan salcë soje,

– ¼ filxhan miell,

– 3 thelpinj hudhre,

– 1 lugë e vogël xhenxhefil,

– 2 lugë të vogla vaj susami,

– 1 lugë e vogël sheqer ngjyrë të kaftë,

– Kripë,

– Piper.

Supën e pulës më mirë është ta përgatitni nga eshtrat e pulës, me perime dhe erëza sipas dëshirës.

Vërejtje: Për të qenë gjella sa më e shijshme, përgatiteni në oriz të marinuar.

Ju bëftë mirë.

MUND TË JU PËLQEJNË