Vala

Gruaja e tij feston sot ditëlindjen

Ka pak kohë që u bënë prindër, Ernest Zymberi i njohur si Llukmani dhe gruaja e tij, Albulena Rexhepi kanë një vajzë që e pagëzuan me emrin Mara.

Mara është dhurata më e madhe për ta, e sidomos në një ditë të bukur si kjo e sotmja për familjen Zymberi. Sot gruaja e tij, Albulena Rexhepi feston ditëlindjen dhe me këtë rast nuk ka munguar as urimi i veçantë i “Llukmanit” për të. Ai ka përzgjedhur disa fotografi të bukura që kanë realizuar bashkë dhe mbase këto mund të konsiderohen si “vula” e dashurisë së tyre, transmeton rtv21.tv

Por, më e veçanta nga fotografitë mbetet fotografia e parë dhe kryesore me vajzën e tyre të posalindur, Marën.

“Derisa i gjeta keto foto per me kriju nje tregim te jetes tone me pak fjale, une pash gjithcka qe kemi perjetu bashke. Shume kohe e mire e mbushur me dashni, respekt e sakrifice. Tash kur po te uroj e kemi edhe Marën afer. Uroj qe dashnia jone te rritet cdo dite e me shume ashtu si po rritemi edhe ne si familje. Urime ditelindjen jete, ajr, drite e syve te mije.

Te duam  P.S Jack to Rebecca. You know when I was a little boy I didn’t know what I wanted to be when I grew up. Adults always ask little kids that. I never had a good answer. Not until I was 28. Until the day that I met you. That’s when I knew exactly what I wanted to be when I grew up. I wanted to be the man that made you happy.” ( This is Us )”, ka shkruar Llukmani sipër fotografive.

Loading...

MUND TË JU PËLQEJNË