Vala

Një gatim shumë interesant për t’u shërbyer sidomos në ditë pushimi, në një tavolinë me miq apo familjarë

Nevojiten:

– 100 g gjalpë,

– 2 lugë vaj,

– 400 gramë mish të bardhë pule,

– kripë dhe piper,

– 40 thelpinj hudhre,

– 300 mililitra verë të bardhë,

– 1 lugë miell,

– 300 mililitra ujë mishi pule;

– 100 mililitra ajkë për zierje,

– një kore e grirë limoni,

– 1 degëz rozmarine,

– 200 gramë kërpudha,

– 1 litër qumësht,

– pak miell,

– petë për lazanje,

– 100 gramë kaçkavall.

Përgatitja:

Në një tenxhere të thellë nxehni vajin dhe 50 gramë gjalpë dhe shtoni 400 gram mish të bardhë pule të prerë në copa dhe marinoni dhjetë minuta.

Shtoni kripën dhe piperin dhe kur mishi i pulës pothuajse të piqet, hiqeni mishin nga yndyra.

Në të njëjtën yndyrë ku është marinuar mishi shtoni 50 gramë gjalpë dhe 40 thelpinj hudhre dhe lini deri sa të ndryshojnë ngjyrën.

MUND TË JU PËLQEJNË