Vala

Krahët e pulës dhe lakra janë kombinimi i duhur për këtë recetë. Provojeni me këtë mënyrë gatimi, që do ta bëjë akoma më të shijshme

Përbërësit:

– 8 krahë pule;

– 1 qepë,

– 1 lakër e madhe;

– 2 karota;

– 2 domate + 1 lugë pure domatesh;

– 1 lugë e vogël spec i kuq i bluar;

– 1 lugë e plotë qimjon;

– 1 lugë shtërmen;

– vaj;

– kripë;

– piper.

Përgatitja:

Lakrën e pastruar priteni imët. Nxehni vajin në tenxhere dhe fërgoni qepën e grirë.

Shtoni specin e kuq të bluar, përzieni që të fërgohet dhe qitni karotat e grira, domatet dhe pastaj lakrën.

Mbulojeni tenxheren dhe lëreni të marinohet derisa lakra të zbutet.

Kohë pas kohe përzieni. Në fund shtoni erëzat e tjera.

Në një enë të lyer për pjekje radhisni krahët e pulës. Sipër shpërndajeni lakrën dhe lëreni që të piqet derisa të përfundojë pjekja.

Ju bëftë mirë.

MUND TË JU PËLQEJNË