Vala

Sallata Cezar është zgjedhja e vërtetë për racion të shëndetshëm dhe të shijshëm.

Përbërësit:

▪ 200 gr fileta pule
▪ 1 fetë buke të thekur
▪ Sallatë e gjelbër
▪ 50 gr djathë Parmigiano në copa të vogla
▪ 5-6 domate qershi sipas dëshirës

Përbërësit për salcën:

100 ml majonezë

40 ml qumësht

40 gr parmigiano i grirë

1 lugë gjelle mustardë

2 lugë gjelle lëng limoni

1 thelbi hudhër

Përgatitja:

Përbërësit e salcës i fusim të gjithë bashkë në mikser dhe i përziejmë deri sa të bëhet një masë homogjene në formë salce.

Filetat e pulës i presim në kubikë të vegjël dhe e skuqim me pak vaj ulliri, kripë dhe piper.

Bukën e thekur e presim në kubikë gjithashtu dhe e hedhim bashkë me filetat e pulës sipër sallatës së gjelbër dhe djathit në copa.

Në fund shtojmë salcën sipas dëshirës, transmeton Telegrafi.

MUND TË JU PËLQEJNË