Vala

Perberesit:

1 kg speca të pjekur

500 gr fasule të bardha

2 qepë

3 thelpinj hudhre

2 lugë gjelle pure domatesh

vaj ulliri

kripë dhe piper i zi.

Pergatitja:

Fasulet ziejini në ujë si zakonisht derisa të zbuten.

Pastaj qepët e grira imët fërgojini në vaj ulliri.

Specat qërojini, largojuni farat dhe pritini në katrorë.

Në enën ku fërgohet qepa shtoni bashkë fasulen e zier dhe specat e grirë. Këtyre shtojuni edhe purenë e domates.

Shtojuni edhe pak ujë dhe lërini të ziejnë edhe gjysmë ore derisa të kombinohen shijet.

Ju befte mir!

MUND TË JU PËLQEJNË