Vala

Sot është një ditë e rëndësishme për Kosovën pasi formohet ushtria.

Nuk ka dyshim se kjo shënohet si ditë historike për të gjithë ne, ku tashmë personazhet e njohura kanë filluar të shprehin gëzimin e tyre në rrjetet sociale, shkruan lajmi.net.

Këngëtari i njohur, Ermal Fejzullahu ka publikuar një imazh në Instagram teksa uron Kosovën për ushtrinë.

“Urime Republikes se re Ushtrine e re! Nje falenderim i veçante per te gjithe ata qe kontribuan per kete dite e qe sot nuk jane ne mesin tone dhe nje urim per te te gjithe Shqiptaret ku do qe jane. Keta ishin luftetaret e paqes dhe do te jene ushtaret e paqes. Gezuar dhe e Gezofshim te gjithe!”, shkruan Ermali.

MUND TË JU PËLQEJNË