Dafina është e bija e këngëtares Melihate Zeqiri, dikur një nga zërat e njohur të muzikës kosovare, por që nuk bëri karrierë të gjatë për shkak të zhvillimeve në jetën private, shkruan “Kosovarja”.

Dafina e vazhdoj rrugën e së ëmës, ani pse në një kohë tjetër, në një frymë muzikore shumë modern. Talenti i Dafines është i pa diskutueshëm dhe jo rastësisht këngëtarja arriti të shndërrohej në yll.

Dafina ka arritur suksese të mëdha në trojet shqiptare, gjithashtu i pati disa tentime për të depërtuar në tregun ndërkombëtar, por më kot. Dafines nuk i eci, ndonëse talenti i saj është i pa mohueshëm, shkruan “Kosovarja”.
E dhimbshme kur e mendon një deklaratë të këngëtares ku thoshte: “Kur kam qenë e vogël kam ëndërruar të jem një Vip botëror, sikurse secili krijues tjetër”./Kosovarja/

Loading...

MUND TË JU PËLQEJNË