Vala

Qeveria e Kosovës ka miratuar Projektligjin për transformimin e FSK-së në Ushtri, lajm ky I cili gëzoi të gjithë kosovarët, shkruan Kosovarja.

Këtij lajmi iu gëzua edhe deputeti më I zëshëm në vendin tonë, Daut Haradinaj, i cili këtë lajm e ndau me tërë ndjekësit e faqes së tij.

Por, veç kësaj, ai ka edhe një lajm tjetër, ku thotë se Parlamenti Evropian do votojë për heqjen e vizave për Kosovën.

“Kosovës po i vijnë lajme të mira.
Ushtria si lajm i shumëpritur si dhe
Parlamenti Evropian do votojë për heqjen e vizave për Kosovë” shkruan Haradinaj në Facebook./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË