Mbrëmë më shumë kureshtje dhe me aq vëmendje të madhe u ndoq ndeshja e futbollit Kosovë –Malta, shkruan Kosovarja.

Të shumtë tifoz ishin që ndoqën drejtpërdrejt ndeshjen e ata të cilët nuk patën mundësin e ndoqën nëpërmjet ekraneve.

Cilësohet një fitore e lehë të e Kombëtares së Kosovës ndaj Maltës ku Malta u mposht ne Prishtine me rezultat 3 me 1. Kjo lojë u zhvilluar ne kuadër të Ligës së Kombeve.

Deri sa lojtarët dhe loja në tersi u dominua nga Kosova secilin nga në na bëri krenar ky fakt, por ajo që pati emocione të mëdha ishte motra për vëllanë. Në lojën e mbrëmshme në fushë hyri edhe Agim Zeka, ku Majlinda me shumë emocion përcolli këtë ndeshje por gjithsesi gjithçka rezultojë më një fitore të merituar për lojtarët e Kosovës. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË