Atifete Jahjaga është Presidentja e parë femër e vendit tonë. Ajo, u bë gjithashtu e para femër në rajon që gëzoj postin më të lartë shtetëror, shkruan “Kosovarja”.

Pas postit presidencial, Jahjaga u angazhua në një mori nismash e iniciativash në përkrahje të femrave.

Pos aktivitetet të saj, emri i Jahjagës shpesh u lakua edhe për jetën private, ndarjen nga bashkëshorti dhe po ashtu për ndryshimet në pamjen e jashtme, shkruan “Kosovarja”.

Në fotot e fundit, ish Presidentja duket shumë më e dobët se gjatë kohës së mandatit të saj dhe gjithashtu vërehen qartë ndërhyrjet në fytyre./Kosovarja/

Loading...

MUND TË JU PËLQEJNË