Shyhrete Behluli është njëra ndër këngëtaret tona e cila pëlqehet jashtë mase, ajo i përket muzikës popullore, por që kohën e fundit po këndon edhe këngë më ritmike moderne.

Dhe si e tillë që është Shyhretja, e dashur dhe shumë e kërkuar, fansave të saj iu intereson edhe për jetën e saj private, dhe për familjarët. Sidomos për fëmijët, se çka bëjnë dhe ku shkojnë.. e shumë gjëra të tjera.

Së fundmi në publik është shfaqur djali i vogël i këngëtares Behluli, Lum Salihu, i cili edhe pse ende i ri, ka filluar të pëlqehet shumë nga fansat e së ëmës.

Lumi është duke jetuar jetë normale si çdo i ri të cilit prindërit ia kanë mundësuar që të ketë pak luks më shumë sesa gjenerata e tij.

Së fundmi ai na shfaqet me disa foto nga Dortmundi i Gjermanisë, ku shihet se ka bërë shoping. Dhe fotot që i ka hedh në instagram i ka shoqëruar me një figurë të pa kënaqshme. Si duket Lumi donë që të tregoj me këtë reagim se tregu kosovar madje as ai ballkanik nuk i ofron veshje që i dëshiron t’i ketë në dollapin e tij të gardërobës.

Epo, mirë që në vendet evropiane ka zgjidhje për trendët e fundit të veshmbathjeve./Kosovarja/