Përbërësit:

– 2 lugë supe luledielli të papjekur,

– 2 lugë supe bajame, 

– 2 lugë supe arra, 

– 2 lugë supe fara të bluara liri,

– 4 filxhanë ujë,

– 1 filxhan dredhëza (ose mjedra, manaferra, boronica), 

– 2 banane, 

– 2 lugë supe mjaltë apo shurup agave.

Përgatitja: 

Të gjithë përbërësit qitni në blender dhe përzieni një minutë