Por veç karrierës artistike ai është shprehur në emisionin “Siluete”  rreth faktit që që dëshiron të bëhet baba dhe së shpejti mund të realizohet kjo dëshirë e tij.

“Nuk kemi vënë limite, planet ekzistojnë shpresoj shumë shpejt të kemi një fëmijë,”-u shpreh Genti. 

Këngëtari është prej 7 vitesh në një lidhje me tashmë prej 2 vitesh bashkëjeton me partneren e tij Andian. /Gazeta Express/