Një rrëfim emocionues

Modelja dhe këngëtarja e njohur, Afërdita Dreshaj ka ndarë me fansat e saj një rrëfim emocionues për babain e saj të ndjerë, shkruan rtv21.tv

Ajo ka treguar se babai e ka dërguar për ta regjistruar këngën e parë, kur ishte 12 vjeçare. E pyetur nga një ndjekës në Instagram, se sa ka qenë e vështirë për të t’i realizonte ëndrrat pa babain, Afërdita është përgjigjur kështu “ëndrra e babait tim ishte që të bëhesha këngëtare.

Kur unë isha 12 vjeçare dhe ai ishte ende gjallë, ai më çoi për të regjistruar këngën e parë. Pas humbjes së tij ishte shumë e vështirë të vazhdoja të ecja, por duhet t’i tregoja atij se do e vazhdoja ëndrrën time dhe të tij gjithashtu.

Nëna ime është gruaja më e fortë, ajo më dha mua krah për të vazhduar”. Ndryshe, Afërdita më datën 29 qershor të vitit që lamë pas është martuar me hokeistin çek, Jakub Kindl.

 

Loading...

MUND TË JU PËLQEJNË