“Zeynepi” duket si një vajzë e re, a e dini sa vjeç është?

“Zeynepi” duket si një vajzë e re, a e dini sa vjeç është?
“Zeynepi” duket si një vajzë e re, a e dini sa vjeç është?
“Zeynepi” duket si një vajzë e re, a e dini sa vjeç është?

Aktoja turke Cansu Dere, e njohur tek ne tani si “Zeynep Gunes” është lindur në Ankara të Turqisë.

Është një aktore turke, e serialeve, modele dhe rivale e filmave. Pas diplomimit në Departamentn e Arkeologjisë në Universitetin e Stambollit, Cansu Dere debutoi në TV dhe filma në fillim të vitit 2004, shkruan rtv21. tv.

Në periudhën 2006-2008 ajo kishte një rol udhëheqës si ‘Sila’ në serinë Sila me Mehmet Akif Alakurt. Ajo luajti si ‘Defne’ me Kenan Imirzalioglu, në filmin “The Last Ottoman Yandim Ali”.

Në vitin 2009, ajo ka luajtur në ‘komedia e zezë’ Aci Ask. Në vitin 2011, ajo luajti si protagoniste kryesore ‘Eysan’ në serinë televizive Ezel. Tani është e njohur për rolin e “Zeynepit” në serialin e famshëm “Anne”.

“Zeynep” u lind në vitin 1980 dhe tani është 38- vjeçare, megjithatë pamja e saj nuk e pasqyron këtë moshë.

“Zeynep” ishte e martuar për shtatë vjet me Cem Yilmaz i cili gjithashtu është aktor dhe komendian turk, lidhjes së tyre i dhanë fund në vitin 2009.

Ndërsa tani në mediat turke përflitet për një lidhje të mundshme me aktorin Engin Akyürek. Ndryshe, përveç aktrimit Cansu në vitin 2000 ishte zgjedhur “Miss Turkey”

Lexo Revisten Online

Gusht, 2018

€ 1.99

| Blej Tani
E pakrahasueshmja Morenë!
Gjurmëmadhi Qani Mehmedi
Pa Kosovë si pa sy!
Si u mor gabimisht në Hagë Agim Murtezi?

https://kosovarja.al/showbiz/