Pse Prishtina e Stokholmi e bëjnë Daffyn me emocione?

Pse Prishtina e Stokholmi e bëjnë Daffyn me emocione?
Pse Prishtina e Stokholmi e bëjnë Daffyn me emocione?
Pse Prishtina e Stokholmi e bëjnë Daffyn me emocione?

Dafina Zeqiri, fëmijërinë dhe një pjesë të adoleshencës e kaloi në Suedi bashkë me nënën dhe dy motrat, shkruan “Kosovarja”.

Atje nuk qe edhe e pa suksesshme si në shkollë po ashtu edhe në aktivitete muzikore. Talentin e saj e deshi që ta tregoi në Kosovë. E re erdhi në Prishtinë, por dhe freski të re solli në skenën tonë muzikore. Shpejt bëri emër, u bë e njohur, e pëlqyer shumë gjithandej.

Në Suedi pati një jetë të lakmueshme, të lumtur si fëmijë dhe adoleshente. Por ai fat Daffyn nuk e përcolli edhe ne Prishtinë, meqë në jetën e saj pati disa skandale, të cilat jo pak, e shpeshherë u bë dhe më e përfolura e faqeve rozë.

Marrim shembull rastin dhe lidhjen e saj me reperin Ledri Vula, ku lidhja e tyre sa qe e mirëpritur nga fansat, aq edhe solli probleme në cift. Ku ky i fundit dhe pësoi dëmtime nga rrahja që i bëri ishi i Dafinës.

Kohën e fundit ishte në Prishtinë Dafina për ca koncerte të saj, dhe duket se ajo pak a shumë e shuajti mallin e Kosovës. Tashmë u kthye në Suedi ku atje po vazhdon jetën e saj si në fëmijëri.

Por, Prishtina dhe Stokholmi duket se e emocionojnë shumë këngëtaren Zeqiri, e kjo foto flet mjaft mirë dhe e përshkruan mallin që Dafina ndjen kur ndodhet në Stokholm./Kosovarja/

Lexo Revisten Online

Mars, 2018

€ 1.99

| Blej Tani
Merita Merja - Parukierja më e kërkuar shqiptare
Hajni në ballë të oxhakut
Si i dëbuam dhe vramë shqiptarët nga Toplica?
“KD Businnes Development”, ngritë ekonominë e Kosovës

http://kosovarja.al/showbiz/