Kështu e merr gjumi nipin në krahët e Shyhretes

Kështu e merr gjumi nipin në krahët e Shyhretes
Kështu e merr gjumi nipin në krahët e Shyhretes
Kështu e merr gjumi nipin në krahët e Shyhretes

Këngëtarja e muzikës patriotike e popullore, Shyhrete Behluli, është bërë gjyshe prej shumë vitesh. Ajo është gjyshe e dy mbesave, tashmë të rritura, shkruan "Kosovarja".

Vajza e ka bërë prej kohësh gjyshe këngëtaren tonë të mirënjohur, e djali vetëm tani para pak muajsh. Shyhretja i është gëzuar pa masa ardhjes në jetë të Matinit.

Gjyshja e lumtur, Matinin po e quan mjaltë. Dhe, i tillë duket, shumë i ëmbël, shkruan "Kosovarja".

Siç shihet edhe nga foto, vogëlushi ndihet tejet rehat në krahët e gjyshes, ku edhe po e merr gjumi. Sigurisht, këndshëm të flesh me gjyshen, madje edhe më këndshëm kur ajo është këngëtare dhe mund të këndojë këngët më të bukura.

Apo, jo?/Kosovarja/

Lexo Revisten Online

Dhjetor, 2017

€ 1.99

| Blej Tani
Mis, ikonë femërore, ekstravagante, misterioze
Sonte, 31 dhjetor 2017
Çka thotë Shaqir Palushi për kompaninë e tij, për Kosovën, për familjet në nevojë e për Çun Lajçin?
A është dheu i Kosovës i mallkuar?

http://kosovarja.al/showbiz/