A ju kujtohet Buki? Ka ndryshuar shumë...(Foto)

A ju kujtohet Buki? Ka ndryshuar shumë...(Foto)
A ju kujtohet Buki? Ka ndryshuar shumë...(Foto)
A ju kujtohet Buki? Ka ndryshuar shumë...(Foto)

Bujar Bobani, i njohur me nofkën Buki, u bë i njohur përmes skeçeve humoristike ku luante përkrah Sevdai Radogoshit dhe Besim Dines, shkruan "Kosovarja".

Buki nuk e ndali aktivitetin e tij si humorist për vite me rradhë dhe ishte mjaftë i pëlqyer, sidomos kur ishte bë bashkëpunim me Besimin.

Bobani e braktisi Kosovën dhe humorin, duke u vendosur në Amerikë, ku jeton bashkë me familjen. Ai është baba i lumtur i tre fëmijëve, shkruan "Kosovarja".

Vitet kanë ecur dhe siç shihet, e kanë ndryshuar shumë edhe Bukin./Kosovarja/

Portali kosovarja-ks.com është themeluar në nëntor të vitit 2008 nga revista Kosovarja.

[email protected] [email protected] Tel: +383 38 51 75 75 - MOB: +383 44 14 34 48;

Na ndiqni në

http://kosovarja.al/showbiz/