A donte babai i Nora Istrefit që ajo të bëhej këngëtare?

A donte babai i Nora Istrefit që ajo të bëhej këngëtare?
A donte babai i Nora Istrefit që ajo të bëhej këngëtare?
A donte babai i Nora Istrefit që ajo të bëhej këngëtare?

Nezir Istrefi njeri i njohur i botës sa televizionit, iku nga kjo botë në moshë të re, duke mos pasur rast ta sheh rriten e plotë të fëmijëve të tij, shkruan "Kosovarja".

Ai, nuk arriti ta sheh ngjitjen e Nores në karrierë, ani pse këtë gjë e donte me gjithë shpirt, madje ishte pikërisht ai që e bija të realizohej në muzikë.

Sot Nora është këngëtarja më e popullarizuar në tregun muzikor vendor dhe pa dyshim që Neziri Istrefi do të ndihej krenar nëse do ta shihte të realizuar vajzën e madhe, shkruan "Kosovarja".

Era, në kohën e ikjes së të atit ishte e vogël dhe ende nuk e kishte shfaqur talentin.

Sot, ajo është super yll dhe Neziri me gjasë do të kënaqej nga të arriturat e saj.

Por, siç thotë Nora, "Ai na sheh nga lartë"./Kosovarja/

Lexo Revisten Online

Shtator, 2017

€ 1.99

| Blej Tani
Shqiptari që rrëmbeu titullin “Më i bukuri i Gjermanisë”
Ç’kohë është kjo?
Ia ka bërë varrin djalit, edhe pse eshtrat ende nuk i janë gjetur
Luftëtari që vlejti sa 1000 ushtarë

http://kosovarja.al/showbiz/