Keni pika të bardha? Ekziston ilaçi

Keni pika të bardha? Ekziston ilaçi
Keni pika të bardha? Ekziston ilaçi
Keni pika të bardha? Ekziston ilaçi

Ato mund të eliminohen me produkte që keni në shtëpi.

Shumë njerëz përballen me pikat e bardha në lëkurë të cilat shndërrohen edhe në problem, por një gjë e tillë nuk është aspak shqetësuese në ditët e sotme.

Trajtimi më efektiv natyral që përdoret është përzierja e mjaltës me sheqer. Mjalti ka veti antioksiduese dhe parandalon krijimin e baktereve, përderisa kombinimi me sheqer sjellë rezultate të mahnitshme. Ju duhet që në një enë të përzini 1 lugë mjaltë dhe 1 lugë sheqer dhe t’i vendosni këta përbërës në fytyrën tuaj.

Lëreni këtë masë të qëndroj për 20 minuta dhe pastaj shpërlani fytyrën me ujë të vakët. Përsëriteni këtë recetë disa herë në javë për rezultate më të shpejta.

Lexo Revisten Online

Shtator, 2017

€ 1.99

| Blej Tani
Shqiptari që rrëmbeu titullin “Më i bukuri i Gjermanisë”
Ç’kohë është kjo?
Ia ka bërë varrin djalit, edhe pse eshtrat ende nuk i janë gjetur
Luftëtari që vlejti sa 1000 ushtarë

http://kosovarja.al/shendetesi/