Keni pika të bardha? Ekziston ilaçi

Keni pika të bardha? Ekziston ilaçi
Keni pika të bardha? Ekziston ilaçi
Keni pika të bardha? Ekziston ilaçi

Ato mund të eliminohen me produkte që keni në shtëpi.

Shumë njerëz përballen me pikat e bardha në lëkurë të cilat shndërrohen edhe në problem, por një gjë e tillë nuk është aspak shqetësuese në ditët e sotme.

Trajtimi më efektiv natyral që përdoret është përzierja e mjaltës me sheqer. Mjalti ka veti antioksiduese dhe parandalon krijimin e baktereve, përderisa kombinimi me sheqer sjellë rezultate të mahnitshme. Ju duhet që në një enë të përzini 1 lugë mjaltë dhe 1 lugë sheqer dhe t’i vendosni këta përbërës në fytyrën tuaj.

Lëreni këtë masë të qëndroj për 20 minuta dhe pastaj shpërlani fytyrën me ujë të vakët. Përsëriteni këtë recetë disa herë në javë për rezultate më të shpejta.

Portali kosovarja-ks.com është themeluar në nëntor të vitit 2008 nga revista Kosovarja.

[email protected] [email protected] Tel: +383 38 51 75 75 - MOB: +383 44 14 34 48;

Na ndiqni në

http://kosovarja.al/shendetesi/