​Bishtajoret ua zgjasin jetën

​Bishtajoret ua zgjasin jetën
​Bishtajoret ua zgjasin jetën
​Bishtajoret ua zgjasin jetën

Bishtajoret janë ushqimet që duhet t’i konsumoni çdo ditë nëse dëshironi të jetoni gjatë.

Konsumimi i rregullt i fasuleve, bizeleve, mashurkave është shumë i dobishëm për shëndetin tuaj pasi që rregullojnë nivelin e sheqerit në gjak, ulin shanset për diabet, sëmundje të zemrës, probleme të tretjes dhe ndihmon në mbajtjen nën kontroll të masës trupore.

Studimet e fundit kanë treguar se bishtajoret janë të pasura me proteina, magnez, kalcium, zink e plotë vlera tjera ushqyese të cilat do të iu bëjnë të jetoni gjatë dhe shëndetshëm.

Lexo Revisten Online

Shtator, 2017

€ 1.99

| Blej Tani
Shqiptari që rrëmbeu titullin “Më i bukuri i Gjermanisë”
Ç’kohë është kjo?
Ia ka bërë varrin djalit, edhe pse eshtrat ende nuk i janë gjetur
Luftëtari që vlejti sa 1000 ushtarë

http://kosovarja.al/shendetesi/