Pas 79 vitesh më në fund pajiset me patentë shofer

Pas 79 vitesh më në fund pajiset me patentë shofer
Pas 79 vitesh më në fund pajiset me patentë shofer
Pas 79 vitesh më në fund pajiset me patentë shofer

Një burrë i përkushtuar më në fund ka kaluar testin e tij të vozitjes në moshën 79 vjeçare, kështu që ai mund të vozis bashkëshorten e tij në spital.

Keith Limbert nga Garforth, West Yorkshire edhe pse kishte tentuar si një djalë i ri të pajiset me patentë shofer, kurrë nuk kishte arritur ta kaloj testin e vozitjes, shkruan Metro.co.uk, transmeton Indeksonline.

Gruaja Anne, 79 gjatë gjithë jetës kishte vozitur makinën e tyre gjatë martesës së 58 vjeçare. Por Keith u kthye pas timonit përsëri pasi dashuria e tij e fëmijërisë pësoi një goditje kardiake në tetor 2015.

Semundja e Anne-s e lë të paaftë për të vozitur, kështu që Keith u kthye në shkollën e vozitjes dhe pas dy përpjekjeve të dështuara, ai më në fund mori mori patet shoferin. 

Lexo Revisten Online

Shkurt, 2018

€ 1.99

| Blej Tani
“Nesa Underwear”, Egzon Kazagiqi e Marigona Fazliu godasin me të brendshme...
I lumtur apo i mërzitur?
Nëna që ia vranë fëmijët - Shtron sofrën për fëmijët që si ka më...
Afarist i suksesshëm, drejtor ekzekutiv i Unionit të bizneseve shqiptaro-gjermane

https://kosovarja.al/kuriozitete/