Kjo është USB-ja më e fuqishme në botë! Ja pse

Kjo është USB-ja më e fuqishme në botë! Ja pse
Kjo është USB-ja më e fuqishme në botë! Ja pse
Kjo është USB-ja më e fuqishme në botë! Ja pse

Kompanitë konkurrojnë çdo vit që mund të “mbushin” më shumë memorie në sa më pak hapësirë ​​të jetë e mundur. Fituesi i këtij viti është SanDisk, i cili paraqiti një miniaturë USB flash drive që ruan 1TB memorie!, transmeton Indeksonline.

Vitin e kaluar, Kingston arriti të bënte diçka edhe më të mirë dhe prezantoi 2 terabajt në një sipërfaqe pak më të madhe sesa mesatarja USB drive.

SanDisk e bëri atë me një flash shumë më të vogël, pak më të madh se një monedhë, plus teknologjia e fundit USB-C, që do të thotë se mund të futet drejtpërdrejt në telefonin Android.

Megjithëse është paraqitur vetëm një prototip, dhe çmimi potencial dhe data e nisjes për treg ende nuk është shpallur, supozohet të kushtojë rreth 500 dollarë.

Lexo Revisten Online

Korrik, 2018

€ 1.99

| Blej Tani
Kallashi - E pakrahasueshmja
Po ç’mu kujtove sot, o Teki Dervishi!
Hasan Gashi - Hasan Hakubeti!
Rrëfimi i njeriut që mbeti pa familje - Nuk i mbet kush as për farë!

https://kosovarja.al/kuriozitete/