Jo si çdo Barbie, këtë herë shikojeni ndryshimin!

Jo si çdo Barbie, këtë herë shikojeni ndryshimin!
Jo si çdo Barbie, këtë herë shikojeni ndryshimin!
Jo si çdo Barbie, këtë herë shikojeni ndryshimin!

Për vite me radhë, barbie ishte mjaft e thjeshte, gjithnjë e njëjtë në pamje.

Me gjoks jo shumë të madh, bel të vogël, flokët bionde dhe në shumë raste sy të kaltër, e tillë ishte pamja e një barbie.

E shumë prej vajzave në botë u inspiruan që të bënin edhe operacione plastike në mënyrë që të dukeshin njësoj, transmeton Indeksonline.

E tani më në fund, barbie-s i është vendosur një ‘hixhab’ frymëzuar nga atletja amerikane dhe medalistja e bronztë olimpike, Ibitihaj Muhammed.

Kur Mittel i tha Ibtihaj se po planifikonin të krijonin një barbie në ndër të saj, ajo bërtiti. Ajo më pas bëri disa kërkesa që barbies t’i vihej një ‘eyeliner’ të jetë më e plotë dhe me xhihab.

Lexo Revisten Online

Mars, 2018

€ 1.99

| Blej Tani
Merita Merja - Parukierja më e kërkuar shqiptare
Hajni në ballë të oxhakut
Si i dëbuam dhe vramë shqiptarët nga Toplica?
“KD Businnes Development”, ngritë ekonominë e Kosovës

http://kosovarja.al/kuriozitete/