Dikur ishte plazh, tani është akull

Dikur ishte plazh, tani është akull
Dikur ishte plazh, tani është akull
Dikur ishte plazh, tani u00ebshtu00eb akull

Një banor i Massachusetts në Shtetet e Bashkuara i quajtur Ryan Canty, kapi këto pamje të mahnitshme të gjirit të ngrirë Buzzards Bay, ndërsa vizitoi gjyshen në shtëpinë e saj pranë plazhit më 7 janar.

Erërat e forta dhe temperatura e ulëta kanë ngrirë këtë plazh gjatë fundjavës që lamë pas, duke shkaktuar edhe disa centimetra dëborë.

New England ishte një nga zonat më të prekura në ë SHBA gjatë ciklonit “bombë’, i cili solli në shumë zona rënie të dendur dëbore si dhe ulje temperaturash deri në – 35 gradë.

Moti i keq u ka marrë jetën 22 personave.


Lexo Revisten Online

Korrik, 2018

€ 1.99

| Blej Tani
Kallashi - E pakrahasueshmja
Po ç’mu kujtove sot, o Teki Dervishi!
Hasan Gashi - Hasan Hakubeti!
Rrëfimi i njeriut që mbeti pa familje - Nuk i mbet kush as për farë!

https://kosovarja.al/kuriozitete/