Dikur ishte plazh, tani është akull

Dikur ishte plazh, tani është akull
Dikur ishte plazh, tani është akull
Dikur ishte plazh, tani është akull

Një banor i Massachusetts në Shtetet e Bashkuara i quajtur Ryan Canty, kapi këto pamje të mahnitshme të gjirit të ngrirë Buzzards Bay, ndërsa vizitoi gjyshen në shtëpinë e saj pranë plazhit më 7 janar.

Erërat e forta dhe temperatura e ulëta kanë ngrirë këtë plazh gjatë fundjavës që lamë pas, duke shkaktuar edhe disa centimetra dëborë.

New England ishte një nga zonat më të prekura në ë SHBA gjatë ciklonit “bombë’, i cili solli në shumë zona rënie të dendur dëbore si dhe ulje temperaturash deri në – 35 gradë.

Moti i keq u ka marrë jetën 22 personave.


Lexo Revisten Online

Dhjetor, 2017

€ 1.99

| Blej Tani
Mis, ikonë femërore, ekstravagante, misterioze
Sonte, 31 dhjetor 2017
Çka thotë Shaqir Palushi për kompaninë e tij, për Kosovën, për familjet në nevojë e për Çun Lajçin?
A është dheu i Kosovës i mallkuar?

http://kosovarja.al/kuriozitete/