Horoskopi ditor - 10.01.2017

Dashi

Dite e kënaqshme dhe e mbushur me emocione ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Shfrytëzojeni sa me shume qe te mundeni. Beqaret do jene gati për çdo lloj çmendurie vetëm qe te arrijnë ta bëjnë për vete personin qe pëlqejnë. Te ardhurat do fillojnë dalëngadalë te përmirësohen fale strategjisë strikte qe keni ndjekur kohet e fundit.

Demi

Duhet te reflektoni gjere e gjate sot ju te dashuruarit para se t'i kërkoni diçka partnerit. Mire është te mos e ekzagjeroni sepse do e bëni atë te ndihet keq. Beqaret do kenë një dite te qete dhe pa ndonjë takim impresionues. Nuk ka ardhur ende dita e tyre me fat. Financat do jene delikate kështu qe përveç shpenzimeve te domosdoshme mos kryeni asgjë me tepër.

Binjaket

Dite mjaft romantike do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do ja kaloni me se miri pranë partnerit tuaj dhe nuk do keni për çfarë te ankoheni. Beqaret do kenë një dite me shume fat dhe do realizojnë takimet e ëndërruara. Shume gjera do jene ndryshe për ta. Buxheti do ketë nevoje për përkujdes te veçante. Flisni sa me pare me specialistet sepse vetëm ata mund t'iu ndihmojnë.

Gaforrja

Dite mjaft dinamike ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Gjithçka qe keni dashur do ju plotësohet dhe kënaqësitë do jene te forta. Beqaret do kenë një dite te trazuar dhe nuk do kenë as kohe dhe as nerva te mendojnë për jetën sentimentale. Buxheti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme kështu qe bëni kujdes me çdo lloj investimi.

Luani

Do tregoheni tmerrësisht autoritare sot ju te dashuruarit dhe kjo mund te sjelle pasoja ne ecurinë e jetës tuaj ne çift. Ndryshoni sa pa qene vone. Beqaret nuk duhet te ndërmarrin shume rreziqe vetëm për ta ndryshuar statusin e tyre pasi shume shpejt diçka e bukur do ndodhe natyrshëm. Ne planin financiar do jeni mjaft te kthjellet dhe nuk do bëni aspak gabime.

Virgjeresha

Për çiftet ka për te qene një dite jashtëzakonisht e veçante. Partneri do ju beje disa propozime te çmendura, por qe nëse do i pranoni do ndiheni si ne ëndërr. Beqaret nuk do jene te kënaqur me takimet qe do realizojnë dhe do preferojnë te mos hedhin hapa. Ne planin financiar duhet t'i bëni me kujdes llogarite ne mënyrë qe te mos ju dalin te papritura te pakëndshme.

Peshorja

Dite e jashtëzakonshme ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Çdo moment do jete vezullitës dhe plot ngjyra. Beqaret me ne fund do realizojnë një takim mbresëlënës i cili do ua ndryshoje jetën me shpejt nga sa ata mund ta mendonin. Ne planin financiar duhet t'i rregulloni sa me pare problemet qe keni pasur sepse po i late pas dore situata mund te ndërlikohet me shume.

Akrepi

Dite harmonike do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do kaloni vetëm çaste te bukura me atë qe keni ne krah dhe do ndiheni si mbi re. Beqaret nuk duhet t'iu qëndrojnë indiferente personave qe do iu propozojnë sepse nder ta mund te jete edhe ai i duhuri. Për financat do jete një dite disi delikate. Kujdes me çdo shpenzim qe do kryeni.

Shigjetari

Dite shume e tensionuar do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do kapeni edhe pas gjerave elementare dhe pa ndonjë rëndësi te madhe. Beqaret nga ana tjetër do jene te pavendosur dhe nuk do dine çfarë hapash te hedhin. Ne planin financiar shume gjera do ecin keq dhe mund te gjendeni ne vështirësi te mëdha. Vete nuk do ja dilni dot mbanë.

Bricjapi

Silluni mire me partnerin tuaj gjate kësaj dite pasi ne te kundërt ai do mërzitet dhe do ju largohet. Mos bëni gabime për te cilat te pendoheni. Beqaret do kenë një dite te mbushur me aventura dhe kënaqësi te veçanta. Shfrytëzojeni gjithsecilën deri ne maksimum. Buxheti vërtet do jete i mire, por kjo nuk do te thotë qe ju te shpenzoni me sy mbyllur.

Ujori

Fale mjedisit te përshtatshëm yjor, sot do ketë surpriza te njëpasnjëshme ne jetën tuaj ne çift. Do ndiheni shpesh si neper ëndrra dhe nuk do doni te zgjoheni për asnjë çast. Beqaret do dine si ta joshin personin qe pëlqejnë dhe ka mundësi te kenë disa ndryshime ne jetën sentimentale. Ne planin financiar, askush nuk do mund ta prishe ekuilibrin qe mbizotëron.

Peshqit

Sot do jeni shume pasionante ju te dashuruarit dhe marrëdhënia me partnerin ka për t'u ndezur flake. As nuk e kishit menduar një dite te tille. Beqaret do jene me fat ne dashuri dhe do mund te fillojnë një lidhje te qëndrueshme shume me shpejt nga sa mendonin. Financat edhe pse do mundoheni nuk do arrini dot t'i mbani te stabilizuara. Ne këtë sektor do gjendeni ne vështirësi.

0 Shpërndarje
http://kosovarja.al/horoskopi/