Spinaq n’furrë

Spinaq n’furrë
Spinaq n’furrë
Spinaq n’furrë

Një pjatë e tillë me spinaq është dicka që duhet ta provoni patjetër.

Fillimisht e lajmë dhe e pastrojmë spinaqin.

Grijmë imët qepën e hudhrën dhe i fërgojmë në një enë të thellë. Shtojmë edhe spinaqin dhe i fërgojmë të gjitha bashkë derisa të ndryshojë ngjyrë spinaqi.

Pastaj shtojmë ajkën e thartë, kripën e piperin dhe i përziejmë mirë të gjitha.

Masën e hedhim në tavën për pjekje. Sipër i hedhim kackavall të grirë në rende dhe e vendosim në furrën e parangrohur në 200 gradë.

Spinaqi piqet në furrë derisa të shkrihet kackavalli.

Ju bëftë mirë.

Lexo Revisten Online

Shkurt, 2018

€ 1.99

| Blej Tani
“Nesa Underwear”, Egzon Kazagiqi e Marigona Fazliu godasin me të brendshme...
I lumtur apo i mërzitur?
Nëna që ia vranë fëmijët - Shtron sofrën për fëmijët që si ka më...
Afarist i suksesshëm, drejtor ekzekutiv i Unionit të bizneseve shqiptaro-gjermane

https://kosovarja.al/gatojca/