Sallatë me oriz dhe erëza

Sallatë me oriz dhe erëza
Sallatë me oriz dhe erëza
Sallatë me oriz dhe erëza

Të dielat i takojnë vetëm familjes dhe gatimeve speciale. E tillë është dhe pjata që sugjerojmë sot për sallatë. E veçantë në shije, me erëza dhe domate qershizë, nuk duhet t’i mungojë tryezave tuaja.

Përbërësit:

1 filxhan oriz basmat, integral i zier
1 lugë majdanoz i grirë
10 domate qershizë
1 limon
1 lugë vaj ulliri
kripë
piper

Lexo Revisten Online

Korrik, 2018

€ 1.99

| Blej Tani
Kallashi - E pakrahasueshmja
Po ç’mu kujtove sot, o Teki Dervishi!
Hasan Gashi - Hasan Hakubeti!
Rrëfimi i njeriut që mbeti pa familje - Nuk i mbet kush as për farë!

https://kosovarja.al/gatojca/