Omeletë me djath dhe me proshutë

Omeletë me djath dhe me proshutë
Omeletë me djath dhe me proshutë
Omeletë me djath dhe me proshutë

Pjatë e mrekullueshme për në mëngjes fantastik

PЁRBЁRЁSIT
2 vezë të rrahura
30 gr krem djathi me pak yndyrë me hudhër dhe erëza
1 fetë proshutë mishi, e prerë në kubikë
piper i zi i freskët i bluar
patate e vogël e pjekur
sallatë jeshile e freskët me një fetë domate

Spërkatni një tigan që nuk ngjit me pak vaj dhe pastaj vëreni të nxehet. Përzieni kremin e djathit me vezët dhe kaurdisini mirë, hidhini në tiganin e nxehtë dhe mblidhni anët e omeletës në qendër të tiganit deri sa veza të skuqet mjaftueshëm, hidhni proshutën, pastaj ndajeni më dysh. Shërbejeni me një sallatë të madhe me patate dhe me një patate të pjekur ose të zier.

TЁ DHЁNA MBI USHQYERJEN

Kalori 405kal/kL
Proteina 26gr
Karbohidrate 37.2gr
Sheqer 6.6gr
Yndyrna 17.7gr
Përzierje e ngopur 6gr
Fibra 4.5gr
Sodë 0.5gr
Fruta & zarzavate 165gr
Yndyrna: Nga 40.2gr në 17.7gr
Sodë: Nga 0.9gr në 0.5gr
Ndryshoni të përdorni djath me më pak yndyrë dhe sasi më të vogël proshute,

Lexo Revisten Online

Dhjetor, 2017

€ 1.99

| Blej Tani
Mis, ikonë femërore, ekstravagante, misterioze
Sonte, 31 dhjetor 2017
Çka thotë Shaqir Palushi për kompaninë e tij, për Kosovën, për familjet në nevojë e për Çun Lajçin?
A është dheu i Kosovës i mallkuar?

http://kosovarja.al/gatojca/