Makarona me salcë nga qumështi dhe gjalpi

Makarona me salcë nga qumështi dhe gjalpi
Makarona me salcë nga qumështi dhe gjalpi
Makarona me salcë nga qumështi dhe gjalpi

Përbërësit:

– rreth 1 kg mish i bluar gjedhi
– kripë
– piper
– 1/3 filxhan miell
– 3 filxhanë qumësht
– 1 filxhan gjalpë
– 4 vezë
– 650 g salcë margarine (video më poshtë)
– 3 filxhanë mozarellë të bluar në rende
– ½ filxhan parmezan të bluar në rende


Përgatitja e salcës:

Lexo Revisten Online

Dhjetor, 2017

€ 1.99

| Blej Tani
Mis, ikonë femërore, ekstravagante, misterioze
Sonte, 31 dhjetor 2017
Çka thotë Shaqir Palushi për kompaninë e tij, për Kosovën, për familjet në nevojë e për Çun Lajçin?
A është dheu i Kosovës i mallkuar?

http://kosovarja.al/gatojca/