Kifle të vogla me çokollatë

Kifle të vogla me çokollatë
Kifle të vogla me çokollatë
Kifle të vogla me çokollatë

Përbërësit

3 vezë
3lugë sheqer
1gotë qumësht
700gr miell
1lugë maja birre

1. Për mbushje mund të përdorni Nutella ose sipas dëshirës mund të zgjidhni edhe ndonjë reçel të preferuar.

2. Një lugë sheqer e përzien me gjysmë gote ujë të vaket dhe një luge gjelle maj buke “kfasac” dhe lihen për 5 minuta. Kjo përbërje përzihet me përbërësit tjerë dhe behet brumi.

3. Brumi lihet të vij për rreth 1 ore. Pasi brumi është gati e ndajmë në topa dhe bëjmë një rreth siç e shikoni dhe ne foto.
Dhe fillojmë të bëjmë kiflet (moltot), pasi janë gati duhet ti len që të vinë dhe 1 or tjetër. Ngrohim furrën në temperaturë 180 ° c dhe i pjekim për 30 min. Ju befte mire.

Lexo Revisten Online

Shkurt, 2018

€ 1.99

| Blej Tani
“Nesa Underwear”, Egzon Kazagiqi e Marigona Fazliu godasin me të brendshme...
I lumtur apo i mërzitur?
Nëna që ia vranë fëmijët - Shtron sofrën për fëmijët që si ka më...
Afarist i suksesshëm, drejtor ekzekutiv i Unionit të bizneseve shqiptaro-gjermane

https://kosovarja.al/gatojca/