Horoskopi javor nga 20. mars deri 26. mars 2017

Horoskopi javor nga 20. mars deri 26. mars 2017
Horoskopi javor nga 20. mars deri 26. mars 2017
Horoskopi javor nga 20. mars deri 26. mars 2017

Është java e parë e pranverës, mësoni çfarë kanë përgatitur yjet për ju...

DASHI 21. mars – 20. prill

Këtë jave çdo gjë do jete ndryshe ne jetën tuaj ne çift, por e rëndësishme është qe emocionet kane për te qene serish te forta. Do bëni gjithçka qe te mundeni për me shume harmoni dhe begati ne lidhjen tuaj. Marsi dhe Dielli do bëhen bashke për t’iu krijuar mundësitë e duhura beqareve. Edhe për ta do ndryshojnë shume gjera duke filluar nga e mërkura. Me financat do jeni realiste dhe do tregoheni gjithë kohës te kujdesshëm. Sektori i shëndetit do vazhdoje te mbetet i mire. Do keni rezistence dhe energji me shumice. Ne pune do jeni te vëmendshëm dhe te kujdesshëm ne çdo moment prandaj do keni edhe suksesin e ëndërruar. Ne familje nuk do keni aspak probleme.

DEMI 21. prill – 21. maj

Te gjitha përpjekjet qe keni bere se fundmi për ta qetësuar situatën ne çift dhe për te rikthyer harmoninë do japin rezultatet e shumëpritura. Pas te enjtes do futeni ne një periudhe shume mete bukur dhe emocionuese. Për beqaret atmosfera do jete disi kaotike, kështu qe mire është te presin disa kohe para se te hedhin hapa. Gjendja e financave do vije dalëngadalë duke u stabilizuar. Mundohuni te tregoheni ende te kursyer me shpenzimet ne mënyrë qe te ketë edhe me tepër përmirësime. Shëndeti nuk do jete i keq, por nëse kujdeseni pak me shume për ushqimin, gjendja do jete akoma me e mire. Ne pune do keni vullnet te hekur dhe shume vendosmëri. Keni për t’ia dale mbanë me sukses. Ne familje nuk do ketë ndryshime.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Klima e bashkëpunimit do mbizotërojë gjate gjithë kësaj jave ne jetën tuaj ne çift. Nuk do mërziteni aspak me ato qe do iu thotë partnerit dhe do toleroni shume me tepër. Beqaret do preferojnë me shume argëtimin dhe aventurat kalimtare sesa lidhjet serioze. Mundësitë për te tilla do jene te pafundme. Me financat tregohuni sa me te matur dhe te duruar sepse vetëm ne këtë mënyrë do mund ta mbani gjendjen te qëndrueshme. Shëndeti do jete i mire, me përjashtim te ndodhe dhimbje te vogël koke apo stomaku. Ne pune do keni suksesin te cilin e keni ëndërruar prej kohesh. Me fatlumet do jene ata qe merren me letërsi dhe gazetari. Jeta familjare do jete e qete.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Kjo jave do jete ashtu si nuk do e kishit menduar kurrë. Qe nga e hëna e deri ne te diele do përjetoni vetëm kënaqësi dhe lumturi. Partneri do kujdeset edhe për detajet me te vogla. Beqaret do kenë plot mundësi për njohje, por prej tyre mund te lindin vetëm lidhje kalimtare, asgjë me shume. Ne planin financiar do keni disa vështirësi te vogla tre ditët e para, ndërkohë qe me pas situata do filloje te normalizohet dalëngadalë. Shëndeti do ketë pak shqetësime. Kujdes me tepër duhet te bëjnë ata qe vuajnë nga problemet e zemrës apo te stomakut. Ne pune do jeni me te përgjegjshëm dhe me serioze me hapat qe do hidhni. Jeta familjare do iu japë vetëm kënaqësi.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Dita e hënë nuk do jete shume e mire për ata qe janë ne një lidhje, por me vone gjerat kane për te ndryshuar. Do jeni me te logjikshëm dhe do i kuptoni gabimet qe keni bere. Beqaret duhet te jene plotësisht te bindur kur te hedhin hapa sepse nëse gabojnë kane për te vuajtur tej mase. Ne planin financiar do jete Plutoni ai qe do iu japë mbështetjen me te madhe. Do i rregulloni një e nga një te gjitha problemet qe keni pasur dhe do jeni te qete. Edhe borxhet do arrini t’i shlyeni. Shëndeti nuk do jete gjithë kohës i mire, por për fat nuk do keni probleme serioze. Mire është te mos e teproni me medikamentet. Ne pune ka mundësi t’iu ofrohet një post i ri, i cili mund t’iu beje edhe me te famshëm. Marrëdhënia me familjaret do jete e begate.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Nëse jeni ne një lidhje, kjo jave ka për te qene e qete, e qëndrueshme dhe e begate. Çdo gjë me partnerin do ju ece ashtu si e kishit ëndërruar. Beqaret do kenë mundësi te takojnë personin ideal me te cilin do fillojnë një lidhje afatgjate. Gjithçka për ta do jete me e bukur dhe me emocionuese. Buxheti nuk do jete i keq, por nëse kryeni shpenzime te konsiderueshme me sy mbyllur, shume shpejt gjerat do marrin tatëpjetën. Shëndeti do jete i mire dhe pa asnjë lloj problemi. Ne pune do bëni disa gjera njëherësh dhe serish do ja dilni. Mos ua tregoni te gjithëve sekretin e suksesit tuaj. Shume shpejt do ju ndodhe edhe diçka gjigande. Jeta familjare do jete e rrethuar nga gëzimi dhe harmonia.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Jeta juaj ne çift nuk do ketë ndryshime shume te mëdha gjate kësaj jave. Beni çdo gjë me kujdes me maturi dhe nuk do lindin aspak mosmarrëveshje me partnerin. Për beqaret nuk do mungojnë aspak takimet, por mos prisni histori dashurie si neper përralla. Do kohe qe lidhjet qe mund te krijoni te bëhen vërtet serioze. Financat nuk do jene ne gjendjen me te mire, kështu qe duhet te shmangni investimet e mëdha dhe dhëniet e huave. Sektori i shëndetit nuk do ketë asnjë problem. Do ndiheni te qete si nga ana fizike ashtu edhe nga ajo mendore. Ne pune do ju bëhen disa propozime vërtet interesante te cilat do bëni mire te mos i refuzoni. Me familjaret çdo gjë do ece si duhet.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Këtë jave partneri do ju beje një propozim shume interesant ju te dashuruarve, por ka rrezik qe ju te mos e pranoni. Do jeni me nerva ne pjesën me te madhe te kohës. Beqaret do kenë një jave te mbushur me risi dhe emocione te forta. Buxheti nuk do jete i keq, por duhet te bëni te pamundurën qe ta përmirësoni edhe me shume situatën. Kjo mund te arrihet me kujdes te madh dhe maturi me shpenzimet. Shëndeti here pas here do jete tejet delikat sidomos për ata qe vuajnë nga ndonjë sëmundje kronike. Merrni masa dhe bëni vizita tek mjeket specialiste. ne pune mos u tregoni te pamatur dhe për asnjë moment mos keni besim te verbër tek koleget. Jeta familjare do jete e shkëlqyer.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Venusi, perëndesha e dashurisë do ju mundësoje një jave te jashtëzakonshme ju te dashuruarve. Here pas here do ndiheni aq mire saqë nuk do ju besohet se jeni ne realitet. Edhe beqaret do kenë një periudhe intensive dhe me takime fantastike. Për ta asgjë nuk do jete me e njëjtë. Gjendja e financave do jete përgjithësisht e mire. Vazhdoni me këtë mënyrë menaxhimi dhe shume shpejt kane për te ardhur edhe përmirësimet. Shëndeti nuk do jete shqetësime serioze përveç ndodhje shqetësimi te c ogël dhe kalimtar. Ne pune do iu jepen detyra te reja, për te cilat do investoni shume qe te arrini majat. Jeta familjare do kaloje disa sfida jo shume te lehta.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Do dashuroheni pa dorashka gjate gjithë kësaj jave ju te dashuruarit. Zemra do rrahe fort dhe emocionet do iu pushtojnë ne çdo moment. Shume do ju kenë zili për mirëkuptimin qe keni me partnerin. Beqaret do kenë ditët e para disa flirtime te cilat shume shpejt mund te shndërrohen ne diçka me tepër. Ne planin financiar nuk do keni asnjë lloj problemi sepse mbështetja e te afërmve do jete e pakushtëzuar. Shëndeti here do jete i mire e here do ketë disa shqetësime te vogla. Mos neglizhoni asgjë, por nga ana tjetër as mos u alarmoni. Ne pune do jeni te papërqendruar dhe mund t’iu shpëtojnë disa detaje te rëndësishme. Jeta familjare do jete e ngrohte gjithë kohen.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Jeta juaj ne çift do ketë shume tronditje dhe probleme gjate kësaj jave. Nuk do merreni vesh për asgjë me atë qe keni ne krah dhe here pas here do doni te largoheni përgjithmonë. Për beqaret do jete një periudhe me stimuluese. Përfitoni nga mundësitë qe do iu jepen për takime sepse mund te lindin edhe histori fantastike si ato qe keni ëndërruar gjithmonë. Buxhetin do dini si ta organizoni dhe si ta mbani gjithë kohës nen kontroll. Shëndeti nuk do jete aspak i keq, përkundrazi mund te ndiheni edhe me energjike. Ne pune do jeni mjaft ambicioze dhe nuk do kënaqeni me ato qe do arrini. Mire është qe te mos teprohet asnjëherë me sakrificat. familja do jete gjithë kohës e qete.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Këtë jave nuk do keni as probleme shume te mëdha dhe as çaste shume te lumtura. Ne tërësi gjithçka do jete normale. Beqaret nuk duhet te hezitojnë te dalin me personat qe do i ftojnë sepse me pas askush nuk do i detyroje te bëjnë një zgjedhje. Ka mundësi qe këtë jave te ketë ndryshime ne jetën e tyre. Ne planin financiar gjithçka ka për te ecur për mrekulli sepse do ecni gjithmonë me plane dhe largpamësi. Shëndeti here pas here mund te ketë edhe ndonjë problem te vogël. Pagjumësia dhe lodhja do jene armiqtë kryesore. Ne pune do keni energjinë e duhur për te ecur përpara dhe për te dale gjithmonë fitimtare. Jeta familjare do jete e qëndrueshme.

Lexo Revisten Online

Dhjetor, 2017

€ 1.99

| Blej Tani
Mis, ikonë femërore, ekstravagante, misterioze
Sonte, 31 dhjetor 2017
Çka thotë Shaqir Palushi për kompaninë e tij, për Kosovën, për familjet në nevojë e për Çun Lajçin?
A është dheu i Kosovës i mallkuar?

http://kosovarja.al/astrologji/