Vendimi i Prokurorisë për deputetët e arrestuar

Vendimi i Prokurorisë për deputetët e arrestuar
Vendimi i Prokurorisë për deputetët e arrestuar
Vendimi i Prokurorisë për deputetët e arrestuar

Drita Millaku, Fitore Pacolli, Arbërie Nagavci, Liburn Aliu, Salih Zyba, Xhelal Sveçla, dhe Valon Ramadani janë deputetët e Vetëvendosjes të cilët u ndaluan sot nga Policia pas hedhejs së gazit në Kuvend.

Prokuroria ka njoftuar se deputetëve iu është caktuar masa e ndalimit prej 24 orësh, raporton lajmi.net.

Deputetët e Vetëvendosjes sot hodhën gaz lotsjellës katër herë me arsyetimin se duan ta ndalin ratifikimin e demarkacionit.

Demarkacioni arriti të ratfikohej në raundin e pestë kur shumica e deputetëve të VV-së u larguan nga Policia.

Lexo Revisten Online

Korrik, 2018

€ 1.99

| Blej Tani
Kallashi - E pakrahasueshmja
Po ç’mu kujtove sot, o Teki Dervishi!
Hasan Gashi - Hasan Hakubeti!
Rrëfimi i njeriut që mbeti pa familje - Nuk i mbet kush as për farë!

https://kosovarja.al/aktualitet/