Vendimi i Prokurorisë për deputetët e arrestuar

Vendimi i Prokurorisë për deputetët e arrestuar
Vendimi i Prokurorisë për deputetët e arrestuar
Vendimi i Prokurorisë për deputetët e arrestuar

Drita Millaku, Fitore Pacolli, Arbërie Nagavci, Liburn Aliu, Salih Zyba, Xhelal Sveçla, dhe Valon Ramadani janë deputetët e Vetëvendosjes të cilët u ndaluan sot nga Policia pas hedhejs së gazit në Kuvend.

Prokuroria ka njoftuar se deputetëve iu është caktuar masa e ndalimit prej 24 orësh, raporton lajmi.net.

Deputetët e Vetëvendosjes sot hodhën gaz lotsjellës katër herë me arsyetimin se duan ta ndalin ratifikimin e demarkacionit.

Demarkacioni arriti të ratfikohej në raundin e pestë kur shumica e deputetëve të VV-së u larguan nga Policia.

Lexo Revisten Online

Mars, 2018

€ 1.99

| Blej Tani
Merita Merja - Parukierja më e kërkuar shqiptare
Hajni në ballë të oxhakut
Si i dëbuam dhe vramë shqiptarët nga Toplica?
“KD Businnes Development”, ngritë ekonominë e Kosovës

http://kosovarja.al/aktualitet/