Sulm me shpata në zyrat e policisë, 5 të vdekur

Sulm me shpata në zyrat e policisë, 5 të vdekur
Sulm me shpata në zyrat e policisë, 5 të vdekur
Sulm me shpata në zyrat e policisë, 5 të vdekur

Policia indoneziane ka qëlluar katër burra të armatosur me shpata pas sulmit ndaj një stacioni policor në ishullin e Sumatrës.

Një polic u vra dhe tre vetë u plagosën në sulm.

Autorët sulmuan një furgon në një portë në stacionin e policisë Riau në Pekanbaru të mërkurën, përpara se të vazhdonin sulmin, konfirmoi zëdhënësi i policisë kombëtare Setyo Ëasist. Katër kriminelë u vranë dhe një tjetër u arrestua ndërsa përpiqej të arratisej.

Po ashtu thuhet se autorët ishin të armatosur me shpata "Samurai", raporton Reuters. Sulmi la një oficer të vdekur dhe dy të plagosur.

Të hënën, 10 vetë u plagosën në një bombardim vetëvrasës, pasi dy motoçikleta shpërthyen në një pikë kontrolli në një stacion policor në qytetin indonezian Surabaya.


Lexo Revisten Online

Gusht, 2018

€ 1.99

| Blej Tani
E pakrahasueshmja Morenë!
Gjurmëmadhi Qani Mehmedi
Pa Kosovë si pa sy!
Si u mor gabimisht në Hagë Agim Murtezi?

https://kosovarja.al/aktualitet/