Përfundon seanca ndaj deputetëve të VV’së, Albin Kurti e Donika Kadaj mbesin në paraburgim

Përfundon seanca ndaj deputetëve të VV’së, Albin Kurti e Donika Kadaj mbesin në paraburgim
Përfundon seanca ndaj deputetëve të VV’së, Albin Kurti e Donika Kadaj mbesin në paraburgim
Përfundon seanca ndaj deputetëve të VV’së, Albin Kurti e Donika Kadaj mbesin në paraburgim

Tashmë ka përfunduar seance e sotme gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes – Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Donika Kadaj Bujupi dhe Faton Topalli, shkruan Periskopi.

Gjykatësi ka vendosur që seanca e ardhshme ndaj deputetëve të mbahet më 20 dhjetor, duke filluar në ora 09:00.

Gjykata e Apelit ka hedhur poshtë kërkesën për lirimin nga paraburgimi për deputetët Kurti e Kadaj Bujupi.

Në seancën e sotme dëshmuan deputetët Naser Osmani e Bekim Haxhiu, ndërsa nuk morën pjesë kryetari i Kuvendit Kadri Veseli dhe deputeti i LDK’së, Armend Zemaj.

Lexo Revisten Online

Tetor, 2017

€ 1.99

| Blej Tani
Luiza Hasani vajza me yll në ballë
Isha i fundit i ndershëm
I pazëvendësueshmi
Unë budallaqja, u dashurova në profën e matematikës!

http://kosovarja.al/aktualitet/