Ilir Meta arrin në Kosovë, pritet nga Presidenti Thaçi me nderime shtetërore

Ilir Meta arrin në Kosovë, pritet nga Presidenti Thaçi me nderime shtetërore
Ilir Meta arrin në Kosovë, pritet nga Presidenti Thaçi me nderime shtetërore
Ilir Meta arrin në Kosovë, pritet nga Presidenti Thaçi me nderime shtetërore

Me ceremoni shtetërore është pritur Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, nga homologu i tij Hashim Thaçi.

Ceremonia po zhvillohet në Sheshin “Ibrahim Rugova”, për të vazhduar më tej me takimin bilateral.

Gjatë kësaj ceremonie janë interpretuar dy himnet, ai i Kosovës dhe i Shqipërisë.

Ndërkaq në fund të takimit presidentët Thaçi e Meta, do të kenë konferencë për media./Express/


Lexo Revisten Online

Shkurt, 2018

€ 1.99

| Blej Tani
“Nesa Underwear”, Egzon Kazagiqi e Marigona Fazliu godasin me të brendshme...
I lumtur apo i mërzitur?
Nëna që ia vranë fëmijët - Shtron sofrën për fëmijët që si ka më...
Afarist i suksesshëm, drejtor ekzekutiv i Unionit të bizneseve shqiptaro-gjermane

https://kosovarja.al/aktualitet/